DO GÓRY
24 Sty

Stylizacje dla zgaszonego lata. O czym musisz pamiętać, jeśli masz właśnie ten typ urody?

uroda zgaszone lato

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakim typem urody jesteś? Nie? Powinnaś! Określenie swojego typu urody może okazać się dla Ciebie kluczem do komponowania idealnych stylizacji. Każdemu typowi przypisana jest konkretna paleta barw, której zdecydowanie warto się trzymać. Dzisiaj zajmiemy się zgaszonym latem – jednym z najbardziej popularnych typów urody w Polsce. Dowiedz się, czym charakteryzuje się typ urody zgaszone lato i jakie kolory powinnaś nosić, jeśli się do niego zaliczasz!

Zgaszone lato: charakterystyka

Każdy typ urody wyróżnia się konkretnymi cechami. Inaczej przedstawia się charakterystyka zgaszonej jesieni, prawdziwej zimy czy czystej wiosny. Rodzaje urody dzielimy ogólnie na cztery kategorie: wiosnę, lato, jesień i zimę. Każdy z nich posiada dodatkowo trzy podtypy. Jak w takim razie wygląda uroda zgaszonego lata? Na pierwszy plan zwykle wysuwają się włosy – zgaszone lato często wyróżnia jasnobrązowa lub popielata czupryna, choć równie dobrze może mieć ona odcień ciemnego blondu. Zgaszone lato to delikatny typ urody, dlatego nie ma tutaj mowy o widocznych kontrastach. Co z kolorem oczu? Bardzo często zgaszone lato ma oczy w odcieniach szarości, niekiedy przełamane zielenią lub odcieniami niebieskiego.

Paleta kolorów dla zgaszonego lata

O czym powinnaś pamiętać, budując stylizacje dla zgaszonego lata? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że paleta kolorów dla zgaszonego lata to barwy spokojne, stonowane. Unikaj więc mocnych czy kontrastowych odcieni.  Wiesz już, jaki kolor włosów może mieć zgaszone lato, dlatego ten typ urody świetnie wygląda w bardzo delikatnych odcieniach fioletu, od koloru liliowego, po śliwkowy. Paleta barw zgaszonego lata obejmuje także szarości – burzowa szarość z lekką domieszką granatu to odcień, w którym zgaszonemu latu będzie szczególnie do twarzy. Analiza kolorystyczna zgaszonego lata pokazuje, że warto unikać natomiast czerni i typowej, mocnej czerwieni, ponieważ te dwa kolory mogą nieco przytłoczyć delikatną letnią urodę. Z kolei zamiast klasycznej, śnieżnej bieli, wybieraj raczej zgaszone, przełamane odcienie – ecru, śmietankową biel itp.

Zgaszone lato: jak powinien wyglądać Twój makijaż?

zgaszone lato stylizacjeOdpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jakie kolory dla zgaszonego lata są szczególnie komplementujące. Jak w takim razie powinien wyglądać makijaż dla typu urody, jakim jest zgaszone lato? Słowo klucz: naturalność! Podstawą będzie dobrze dopasowany do koloru Twojej skóry podkład lub krem BB oraz róż do policzków. Na co dzień na ustach wystarczy bezbarwny błyszczyk bądź pomadka nawilżająca, ale jeśli chcesz nadać im koloru, różowa szminka dla zgaszonego lata będzie w sam raz.

Planując makijaż dla zgaszonego lata, unikaj mocnych, nasyconych kolorów. Zgaszone lato i czerwona szminka – czy takie połączenie wchodzi w grę? Spróbuj, ale musisz być przygotowana na to, że czerwona szminka niepotrzebnie zdominuje cały look. Zrezygnuj z klasycznej, strażackiej czy malinowej czerwieni, sprawdź natomiast ciemniejsze odcienie – burgundowy, nasycony kolor wina lub mieszankę różu i fioletu. Cienie do powiek dla zgaszonego lata powinny podkreślać kolor oczu, dlatego szarości, odrobina fioletu lub starego złota to barwy, które potrafią zdziałać cuda.

Typ urody zgaszone lato: jaki kolor włosów jest najlepszy?

Czy farbowanie włosów zgaszonego lata to dobry pomysł? Natura doskonale wie, co robi i taki kolor włosów, jaki Ci podarowała, doskonale współgra z Twoim typem kolorystycznym. Jeśli jednak masz ochotę na małą zmianę, stawiaj raczej na stonowane odcienie. Jaki kolor włosów dla zgaszonego lata będzie strzałem w dziesiątkę? Możesz zdecydować się, na przykład, na delikatne, bardzo naturalne refleksy w zimnych odcieniach blondu. Unikaj natomiast ciepłych, słomkowych blondów, czerni czy rudości.

Biżuteria dla zgaszonego lata

Dobierając dodatki, zgaszone lato powinno kierować się takimi samymi zasadami, jak w przypadku ubrań: rezygnacja z mocnych, kontrastowych kolorów i dopasowanie delikatnych odcieni szarości, fioletu, burgundu itp. Typ urody zgaszonego lata może bardzo dobrze korespondować z odcieniem starego złota. Biżuteria powinna być jednak dyskretna i nie wychodzić na pierwszy plan. Kolczyki z niewielkimi kamieniami lub proste naszyjniki to świetny wybór.

ZAPAMIĘTAJ! Jaki odcień blondu dla zgaszonego lata to najlepszy wybór? Przede wszystkim wybieraj chłodne blondy i unikaj ciepłych odcieni. Kolorystyka ubrań i biżuterii zgaszonego lata powinna oscylować w granicach delikatnych barw – szarości, złamanej bieli czy jasnego, delikatnego fioletu.

Sprawdź też, stylizacje dla zgaszonej jesieni!

Avatar
Fz Fz