DO GÓRY
29 Lis

Jak składać spodnie? Poznaj skuteczne i sprawdzone sposoby

jak składać spodnie

Prasowanie to czynność, za którą większość kobiet niespecjalnie przepada. I choć czasami trudno jej uniknąć, jeśli odpowiednio złożysz swoje rzeczy i będziesz przechowywać je w prawidłowy sposób, możesz nieco ograniczyć aktywności z żelazkiem w roli głównej. Pamiętaj jednak, że każdy z elementów garderoby należy składać i trzymać w szafie w inny sposób. My dziś w naszym artykule pochylimy się nad kwestią układania spodni. Pod lupę wzięłyśmy zarówno eleganckie, jak i casualowe modele. Sprawdziłyśmy również, jak pakować je do walizki, by zajmowały jak najmniej miejsca i nie pogniotły się zbytnio. Zainteresowana tematem? Zapraszamy do lektury!

Jak złożyć spodnie w kant? Oto najlepsze rozwiązanie

Naszą lekcję składania spodni rozpoczniemy od modeli eleganckich, czyli spodni w kant. W jaki sposób należy je składać? Przede wszystkim warto wiedzieć, że najlepiej poczują się one na wieszaku – możesz przewiesić je więc przez klasyczny model wieszaka lub też poszukać takiego z łapkami. Wybierając ten drugi masz pewność, że spodnie nie zsuną się z niego i nie spadną na dno szafy, ale niestety mogą zostawić po sobie małe ślady. Przewagą wieszaków z drążkiem jest jednak fakt, że nie odkształcą się na nich klamerki. Co więc jest lepszym rozwiązaniem? Wybór należy do Ciebie. Jeśli jednak nie masz możliwości, by powiesić spodnie na wieszaku, złóż je po linii kantów. Od czego zacząć? Przede wszystkim od złożenia ich na pół w taki sposób, by kanty były po bokach. Następnie wyrównaj kanty (muszą być równe, inaczej później podczas noszenia będą się źle układać) i złóż spodnie w kostkę. Jeśli zajmuje jednak zbyt dużo miejsca, zamiast kostki, złóż je na trzy razy.

Jak składać spodnie jeansowe? Podpowiadamy!

Przejdźmy teraz do denimowych modeli. Jak więc składać i przechowywać spodnie jeansowe? Cóż, w tym przypadku również masz dwie opcje. Możesz zatem wieszać swoją parę zarówno na wieszaku, jak i układać na półce. Składanie jeansów jest jednak o wiele prostsze, niż spodni w kant – tego typu modele praktycznie się nie gniotą. Zresztą nawet gdyby pojawiły się na nich niewielkie zagniecenia, nie ujęłoby to im zbyt wiele szyku. Ale do sedna. W kwestii wieszania ich na wieszaku, reguły są dokładnie takie same, jak w przypadku eleganckich modeli w kant. Jeśli jednak zdecydujesz się trzymać je na półce, musisz złożyć je w kostkę lub prostokąt. Od czego zacząć? Złóż spodnie na pół (zginając je przez środek, tak by tylne kieszenie się ze sobą stykały), a następnie wyciągnij ze środka krok. Dopiero wtedy złóż je w kostkę. Aby uzyskać więcej miejsca, możesz też złożyć je na trzy. Jak? Rozłóż złożone uprzednio na pół spodnie, a następnie zagnij do środka jedną trzecią ich długości. Później złóż swoją parę na pół.

Jak złożyć spodnie do walizki, żeby się nie pogniotły i zajęły jak najmniej miejsca? Sprawdzamy!

Wiemy już, w jaki sposób składać i przechowywać spodnie, więc czas zastanowić się, jak pakować je do walizki. Nasze triki? Najlepszym  wypróbowanym przez nas sposobem jest zwijanie spodni w rulonik. Możesz zwinąć je same lub wokół jakiegoś podłużnego przedmiotu – na przykład lakieru do włosów czy prostownicy. Dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce w walizce. Pamiętaj jednak, że cienkie i wykonane z gniotącego się materiału spodnie lepiej złożyć jednak w kostkę lub na trzy. Weź także pod uwagę, że gdy złożysz w ten sposób swoją parę, możesz wsunąć między jej warstwy płaską rzecz, taką jak na przykład laptop, tablet czy książkę. Tak podatne na gniecenie elementy garderoby dobrze jest również położyć na sam wierzch ubrań przechowywanych w walizce. Jeśli spakujesz je na samo dno, spodnie na pewno szybko zyskają dodatkowe zniekształcenia. Jeansy z kolei możesz śmiało położyć na spód walizki – zresztą jest to nawet wskazane działanie, ponieważ płaskie rzeczy powinno się kłaść na sam dół, tak by nie tworzyć od razu nierówności w walizce.

jak wieszac spodnie

Przeczytaj również, jak szybko można złożyć koszulę.

Avatar
Fz Fz