DO GÓRY
29 Lis

Jak składać bluzy? Przedstawiamy skuteczne i sprawdzone metody

Jak składać bluzy?

Bluza to taki element garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety. I nawet jeśli  na co dzień Twój styl daleki jest od sportowego, gwarantujemy, że nie raz tego typu ubranie może Ci się przydać. Po domu, na weekend w mieście lub poza nim, do eleganckich ciuchów (taki miks jest szalenie modny już od kilku sezonów)… opcji na wykorzystanie jego masz naprawdę sporo. Aby jednak bluza dobrze prezentowała się za każdym razem, gdy zdecydujesz się ją założyć, należy o nią odpowiednio zadbać. W przeciwnym razie dość szybko może stracić swój pierwotny kształt (niektóre dresowe modele mają tendencję do rozciągania się), a co za tym idzie, zamiast dodawać stylu , na pewno Ci go odbierze.  Od czego zacząć jej „pielęgnację”? Naturalnie od właściwego prania czy prasowania (pierz w pralce w wodzie o temperaturze około 30 lub 40 stopni, nie susz na słońcu i nie prasuj – delikatne zagniecenia w razie konieczności rozprasuj parowaczem). Istotny jest także sposób przechowywania. Jak zatem składać bluzy, by od razu po wyciągnięciu z półki lub walizki prezentowały się nienagannie? Skuteczne i sprawdzone sposoby przedstawiamy w tym artykule!

Jak złożyć bluzę z kapturem?

Na pierwszy rzut weźmy bluzy z kapturem. Jak je przechowywać i składać? Zacznijmy jednak od tego, że tego elementu garderoby nie powinno wieszać się na wieszakach. Po pierwsze zajmuje on bardzo dużo miejsca,  a po drugie może się łatwo odkształcić. Idealnym sposobem na jego przechowywanie jest więc składanie go w kostkę i trzymanie na półce. Jak się zabrać za złożenie bluzy, gdy dodatkowym utrudnieniem wydaje się być kaptur? Cóż, wbrew pozorom nie jest to zadanie trudne. Od czego więc zacząć? Na początek rozłóż bluzę na płaskiej i twardej powierzchni – przydatne okażą się tutaj stół, kanapa czy podłoga. Następnie zwiń kaptur do środka i wygładź go tak, by zajmował jak najmniej miejsca. Kolejnym ruchem będzie położenie rękawów na kaptur (równolegle do kołnierzyka). Potem złóż bluzę na pół, a jeśli jest taka potrzeba, powtórz jeszcze raz ostatnią czynność. Inna opcja? Złóż bluzę na pół wzdłuż pionowej linii.  Następnie połóż ją na płaskiej powierzchni i rozciągnij na płasko kaptur oraz rękawy i połóż je później na bluzie. Na koniec złóż bluzę za pół.

Jak składać bluzy bez kaptura?

A jak zabrać się za składanie bluz bez kaptura? To zadanie z pewnością jest o wiele prostsze do wykonania. Możesz tego typu górę składać jak zwykłe bluzki z długim rękawem. Rozłóż bluzę na płasko, a następnie zagnij jej boki do środka. Później zwiń w harmonijkę rękaw i złóż bluzę za pół. Możesz też złożyć ją na pół po pionowej linii, a później zagiąć rękawy do środka. W kolejnym ruchu złóż ubranie jeszcze raz na pół. Ciekawym patentem jest również składanie bluz przy użyciu papierowego kartonika. W jaki sposób można nim sobie pomóc? Rozłóż bluzę ponownie na płaskiej powierzchni, a następnie na jej środku połóż tekturkę (może być taka, jaka dołączana jest do opakowania z rajstopami). Potem zagnij boki, nakładając jedną część na drugą.

Jak składać bluzy do walizki, by zajmowały jak najmniej miejsca?

Na koniec podpowiemy Ci jeszcze, w jaki sposób składać bluzy do walizki. Dzianiny, z których wykonuje się bluzy nie gniotą się zbyt mocno, możesz więc śmiało zwinąć swoją bluzę w rulonik. Możesz owinąć ją wokół jakiegoś kosmetyku w sprayu czy prostownicy – taki ruch też pozwoli Ci uzyskać odrobinę więcej przestrzeni w torbie. Naturalnie bluzę możesz też wpakować złożoną w kostkę. Wówczas, aby zyskać więcej miejsca, możesz włożyć w środek tej kostki książkę, laptopa czy inną, paską rzecz. W tym miejscu podpowiemy Ci również, że z bluzy podczas podróży można zrobić wygodną poduszkę – na przykład do samochodu czy samolotu. Wystarczy, że zwiniesz ją w rulonik – nie pogniecie się, a i uprzyjemni podróż.

Jak składać bluzy damskie?

Zobacz również, jak nosić bluzę z kapturem.

Avatar
Fz Fz