DO GÓRY
24 Lip

Jak dobrać idealny pasek do Twoich spodni?

jaki pasek do spodni kupić

Minęły już czasy, kiedy paski do spodni pełniły wyłącznie funkcję praktyczną! Dziś ten element ubioru nie tylko pomoże nam utrzymać dolną część garderoby we właściwym miejscu – dzięki niemu ożywimy także nawet najbardziej stonowaną stylizację, nadając jej zupełnie nowy, niepowtarzalny charakter. Dobrze dobrany pasek może być idealnym dodatkiem zarówno do klasycznych biznesowych cygaretek, jak i do luźnych jeansów typu boyfriend.

Jak kupić pasek do spodni?

Kupno nowego paska do spodni nie musi wiązać się z wielogodzinnymi wędrówkami po centrum handlowym. Możemy zdecydować się na zakupy w sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór produktów w niejednokrotnie przystępniejszych cenach. Jeżeli jednak cenimy sobie możliwość przymierzenia produktu przed dokonaniem zakupu, dobrym pomysłem będzie udanie się do ulubionego butiku lub sklepu z galanterią skórzaną. Do kupna odpowiedniego paska należy się odpowiednio przygotować. Najlepiej wcześniej podjąć decyzję jaki typ paska jest nam potrzebny. Czy ma on być elegancki, czy casualowy? Kolorowy czy jednobarwny? Wąski czy szeroki? Noszony w pasie czy w talii? Wiedząc czego szukamy, zaoszczędzimy nieco czasu, a w przypadku uniknięcia nieprzemyślanego zakupu – także i pieniędzy.

Jak zmierzyć pasek do spodni?

Jeżeli określimy już rodzaj paska, możemy skupić się na tym, jakiego rozmiaru potrzebujemy. W zależności od tego, w którym miejscu ma on być noszony (w talii, w pasie czy na biodrach), powinien mieć odpowiednią długość. Długość paska mierzona od klamry do środkowej dziurki powinna być zbliżona do obwodu miejsca, w którym chcemy pasek nosić. Jeżeli podana wartość nie uwzględnia klamry, należy pamiętać, że może ona dodać do całkowitej długości paska nawet kilka centymetrów.

Jaka długość paska do spodni?

Nieprzypadkowo większość pasków ma nieparzystą liczbę dziurek – najlepiej, kiedy przy swobodnym, lecz nie za luźnym zapięciu będziemy mogli skorzystać ze środkowej. Dzięki temu pasek wciąż będzie na nas pasował nawet po straceniu lub zyskaniu kilku kilogramów. Zbyt ciasny pasek może wyeksponować niechciane fałdki w okolicy bioder oraz brzucha, natomiast zbyt luźny będzie nieestetycznie odstawał i nie utrzyma spodni we właściwym miejscu. Ważna jest także szerokość – wąskie paski zdecydowanie lepiej prezentują się na drobnych sylwetkach, podczas gdy szersze lepiej wyglądać będą na paniach o pełniejszych kształtach.

jak dopasować pasek do spodni

Najlepsze paski do damskich jeansów

Jeansy to spodnie, które mogą stanowić podstawę wielu stylizacji, dlatego dobrze dobrany pasek jest idealnym sposobem, aby w pełni wydobyć charakter naszego ubioru. Z luźniejszymi fasonami, takimi jak boyfriend lub mom jeans, dobrze będą komponować się szerokie paski o dużych klamrach. Do obcisłych jeansów typu skinny zestawionych np. z koszulą lub topem i marynarką zdecydowanie lepiej pasować będą paski węższe, wykonane z eleganckiej skóry. Uniwersalność jeansów pozwala nam na swobodny dobór kolorów i wzorów, warto jednak pamiętać o tym, aby dodatek zdobiący spodnie harmonijnie współgrał z innymi ozdobami w naszej stylizacji.

Kolor paska a kolor spodni

Kolor paska możemy dobrać do koloru spodni na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się świetnie w eleganckich, biznesowych stylizacjach, zwłaszcza takich, które utrzymane w ciemniejszych tonach. Kiedy zależy nam na podkreśleniu naszego reprezentacyjnego wyglądu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest dobranie czarnego paska do czarnych spodni. W przypadku jasnych spodni, utrzymanych np. w odcieniach beżu lub szarości, warto sięgnąć po dodatek w kontrastowym, ciemniejszym kolorze. Takie połączenie dobrze będzie prezentować się także w mniej oficjalnych stylizacjach, np. w połączeniu z jeansami lub spodniami typu chino. W przypadku bardziej swobodnego stylu ubioru warto także poeksperymentować z paskami parcianymi lub wykonanymi z łańcuszków, a także takimi, które mają klamry w oryginalnych kształtach.

Jak założyć pasek do spodni damskich?

W przypadku pasków przeznaczonych do spodni należy kierować się przede wszystkim rozmieszczeniem szlufek, nie jest to jednak zasada, od której nie można robić wyjątków. Szerokie pasy noszone w talii przyciągają wzrok, odciągając jednocześnie uwagę od mankamentów sylwetki, ponieważ świetnie zaznaczają wcięcie w talii.

Avatar
Fz Fz