Przejdź do treści

Blog Renee

Renee na Katowice Fashion Week! Jak było?

KTW Katowice Fashion Week 2019

Renee było partnerem 3. edycji KTW Fashion Week – największej imprezy modowej w Polsce! Nasz Renee Team wraz z ambasadorką Renee – Magdą Swat pojechał do Katowic , obejrzyj projekty młodych i zdolnych projektantów!

Zobacz nasze nasze vloga i dowiecie się więcej;)

KTW Renee partnerem

Katowice przywitały nas piękną pogodą, więc z dworca do hotelu przeszłyśmy na piechotę ciągnąc za sobą walizki 😉 Doba hotelowa zaczynała się od 16.00. Zostawiłyśmy bagaże w recepcji i poszłyśmy zwiedzać Katowice. Rynek jest piękny – stara, przedwojenna architektura robi wrażenie. Wzdłuż rynku ciągnie się pasaż, w którym znajduje się mnóstwo klimatycznych knajpek. Jedna zauroczyła nas najbardziej! Każda z nas uwielbia gotować, chciałyśmy zjeść coś tamtejszego. Znalazłyśmy restaurację z typowym, śląskim jedzeniem – Żurownia nas zachwyciła! Było pysznie! Kluski śląskie z mięsem i w wersji vege były najsmaczniejsze na całym świecie, więc jeśli któraś z Was wybiera się do Katowic, tę knajpkę poleca ReneeTeam.

Ok. 19.00 ruszyłyśmy do Fabryki Porcelany na pierwszą część KTW – Wykłady i panel pt. Vademecum Młodego Projektanta. O platformie sprzedażowej i co zrobić, by młode marki przebiły się na rynku i miały czas przetrwać opowiadała Kasia Wosiek – Managing director jednej z największej platformy sprzedażowej w Polsce. Wykład pt. ” Fashion e-commerce – czyli jak ugryźć sprzedaż online w Polsce” był bardzo ciekawy, zwłaszcza dla osób, które chciałyby wprowadzić swoją markę na platformę online. Drugi wykład odbył się pod patronatem redakcji ELLE Polska, której pismo obchodzi w tym roku swoje 25. urodziny! W wykładzie i dyskusji o błędach popełnianych przez projektantów na pierwszym etapie ich kariery i jak ich uniknąć opowiadał Marcin Świderek (szef działu mody magazynu ELLE), Marta Kowalska (redaktor naczelna portalu ELLE.PL) oraz Karolina Limbach (stylistka ELLE).

KTW Reneegirls

Około godziny 18.30 zaczęły się pokazy wieczorne, którymi jesteśmy zachwycone. Młodzi, zdolni projektanci stworzyli looki, które również by Was zachwyciły. Piękne również i dość zwariowane były sylwetki inspirowane Japonią – manga, przepych, fuksja, neony, cekiny, komiks i pikowanie! Misz masz, który tworzył spójną całość! Jesteśmy na TAK!

W pokazach wzięli udział: Duet RAD, Kuta HOUSE, Adrian Krupa, Kata Szegedi z Węgier i Waleria Tokarzewska-Karaszewicz. Na deser ok. 23.00 odbyły się dwa najbardziej wyczekiwane pokazy piątkowego wieczoru – Bizuu i Macieja Zienia. Bizuu zaprojektowało piękne, zwiewne i kobiece sukienki w printy, a Maciej Zień dość nietypowe suknie ślubne w mrocznym klimacie – dodatkami do sukien były skórzane spodnie, ramoneski, kabaretki i ciężkie buty. W połączeniu z lekkimi i zwiewnymi materiałami sukien, tworzyły piękne looki dla odważnych panien młodych.

KTW Renee

Po 24.00 odbył się ostatni pokaz wieczoru, czyli Haute Couture kolekcjonera Adama Leja. Był to pokaz przedwojennej, francuskiej mody tj. Dior, YSL, Chanel, Paco Rabanne, Therry Mugler i inni.

Spędziłyśmy baaardzo długi dzień pełen atrakcji i estetycznych doznań – muzyki i wzroku! Spotkałyśmy nasze reneegirls @ Angela.Danczak i @Olivka_blog , które wpadły na KTW z naszymi zaproszonymi <3 Za rok na pewno ważne! Ciekawe, z którą z Was się zobaczymy ?;)

KTW Renee

[otw_shortcode_button href = “https://www.renee.pl” size = “medium” icon_type = “general foundicon-heart” icon_position = “left” shape = “square” color_class = “otw-pink”] KOLEKCJA JESIENNA RENEE – Dokonać NOWOŚCI [/ otw_shortcode_button]