Przejdź do treści

Blog Renee

Jak wiązać pareo? Zobacz te oryginalne kompozycje z chusty!

jak wiązać pareo

Szukasz idealnego dodatku do stroju kąpielowego? Postaw na modną chustę plażową! Sprawdź, jak modnie wiązać pareo! Możesz wykorzystać je również w stylizacjach wakacyjnych i nosić, jako top lub spódnicę!

Sposoby wiązania pareo – wybierz swój ulubiony!

Na pewno wiesz, co to jest pareo (a jeśli szukasz inspiracji, z czym je łączyć to znajdziesz je właśnie pod tym linkiem!), dziś mamy dla Ciebie kilka sposobów na noszenie pareo. Pierwszy z nich, który zyskał popularność już w tamtym sezonie, to noszenie pareo jako topu! Do tego najlepiej sprawdzi się długa, prostokątna chusta. Złóż ją na pół i przytrzymaj ją za górne końce przed sobą, a następnie zwiąż je na wysokości karku, następnie zwiń dolne końce, na taką wysokość, jaka Cię interesuje, ostatni krok to związanie dolnych rogów chusty na plecach. A jak stworzyć z pareo sukienkę? Tutaj możesz wykorzystać prostokątną lub kwadratową, szeroką chustę. Pierwszy krok to owiniecie chusty dookoła sylwetki i skrzyżowanie z przodu górnych końców. Krok drugi to skręcenie końcówek chusty, tak by powstały dość cienkie ramiączka, które następnie należy przewiązać na karku. I gotowe! PS. Sposób ze skrzyżowaniem i skręceniem ramiączek możesz też wykorzystać przy składaniu topu z pareo. Chustę możesz też nosić wygodnie, jak narzutkę, po prostu zakładając ją na ramiona i wiążąc przednie rogi w małe supełki, tak by chusta nie zsuwała się z ramion.

Jak wiązać pareo z ramiączkami od kostiumu?

Do wyboru masz także sposób na wiązanie chusty, w którym wykorzystasz górę kostiumu kąpielowego! Wystarczy, że owiniesz się chustą, a jej górne końce doczepisz do ramiączek przy biustonoszu. Ten sposób nie sprawdzi się oczywiście z górą bez ramiączek, ale wtedy możesz po prostu wkasać cienki materiał chusty pod górę od stroju, by stworzyć zwiewną sukienkę, a przy okazji wyeksponować ramiona. Chcesz urozmaicić swój look? Przewiąż na biodrach lub na wysokości biustu pareo z frędzlami. Cienkie frędzle będą się ciekawie poruszać przy każdym kroku i z pewnością wyróżnisz się na plaży.

Jak wiązać pareo na biodrach?

Wiązane pareo na biodrach to najbardziej znany sposób na noszenie tej kolorowej chusty. Jak zawiązać pareo, by stworzyć spódnice? To prostsze niż myślisz! Z prostokątnej chusty możesz stworzyć długą spódnicę o lekko ołówkowym, asymetrycznym fasonie. Owiń chustę w talii, tak by przednie boki były ze sobą równie, zawiń oba końce na supełek i… gotowe! A jak zrobić z pareo spódnicę mini? Sięgnij po prostokątną chustę i złóż ją na pół, wzdłuż krótszego końca. Później owiń się złożoną w ten sposób chustą na wysokości talii lub bioder, następnie jeden koniec umieść pod spodem, a drugi na wierzchu. Część, którą zostawiłaś na wierzchu, zawiń jeszcze raz wokół bioder, a następnie zawiń oba końce z boku i spódniczka mini na plażę gotowa!

Zobacz stylizacje ze strojem kąpielowym!